Ankiety za pieniądze – pomysł na dodatkowe zarabianie przez badania opini

12 sierpnia, 2017 Posted by admin

badania opinii szansą na dodatkowe pieniądze

Okazuje się, że badania opinii to obecnie nie tylko szansa dla firm na gromadzenie wielu danych o swojej działalności, dzięki czemu z czasem będzie można tą działalność udoskonalać, ale również droga dla wielu osób do dodatkowego zarobkowania. Okazuje się bowiem, że codziennością są obecnie ankiety za pieniądze, najczęściej wypełniane w wersji online oczywiście z zachowaniem pełnej anonimowości tego badania.

Wiedza o kliencie szansą dla rozwoju firmy

Należy postawić pytanie, dlaczego tak często firmy z różnych branż decydują się na to, by zlecać badania opinii publicznej. Sprawa jednak wydaje się dość prosta. Dostają bowiem odpowiednią wiedzę o kliencie. Między innymi mogą poznać takie kwestie jak:

- w jakim wieku klienci kupują produkty danej firmy

- w jakim okresie w ciągu roku jest największa sprzedaż

- kiedy sprzedaż jest najmniejsza

- czy chętniej produkt kupują kobiety czy mężczyźni

- czy wygląd opakowania ma dla klienta znaczenie

- jak wygląda podejście klientów do produktów w różnych wielkościach

Możliwości postawienia pytań będzie bardzo wiele, gdy chodzi o badania opinii, dlatego ta uzyskana wiedza o kliencie może być gruntowa i w dłuższej perspektywie przynieść może wiele ciekawych danych o sprzedaży. Warto więc z tego korzystać, szczególnie gdy firma szuka dla siebie strategii marketingowej, według której będzie mogła się dalej rozwijać. Dzięki gruntownie przeprowadzonym badaniom ta wiedza może być rzeczywiście rozległa.

Wynagrodzenie dla osoby, która była badana

Jednak zyskiwanie danych dla firmy to nie wszystko, gdy chodzi o prowadzenie ankiet. Drugi aspekt dotyczy osób, które miały takie ankiety wypełniać. Chodzi oczywiście o możliwość wypełniania ankiet za pieniądze. Dla wielu firm dobrze przygotowane badanie jest rzeczywiście cenne, dlatego decydują się na nie zapłacić zdając sobie sprawę z tego, że opłacenie badanej osoby sprawi, że poważnie podejdzie ona do badania i postara się je przygotować z uwzględnieniem własnych przemyśleń, a nie wyłącznie mechanicznie.

Ankiety – wynagrodzenie uzależnione od badania

Wynagrodzenie za ankiety online może być zróżnicowane, a zależeć będzie przede wszystkim od skomplikowania danego badania. Nie da się zaprzeczyć, że obecnie największym zainteresowaniem badanych cieszą się rozległe badania, które pozwolą za jedną ankietę zarobić nawet kilkadziesiąt złotych. Mamy również serwisy międzynarodowe, które gromadzą ankiety i tam nasi krajowi użytkownicy mogą liczyć na jeszcze wyższe wynagrodzenie, ze względu na inną walutę płatności.

Comments are closed.