Ankiety za wynagrodzeniem

3 marca, 2016 Posted by admin

W sieci można znaleźć bardzo dużo ogłoszeń dotyczących zarabiania w Internecie. Jednym z tych sposobów jest zarabianie na ankietach. W zasadzie trudno znaleźć prostszy sposób na zarabianie przez Internet. Wszystko opiera się na tym, żeby mieć dostęp do Internetu, urządzenia elektroniczne (ale nie ma znaczenia, czy to stary komputer, nowy laptop, smartfon, bądź też tablet – nada się każde, na którym można zaktualizować przeglądarkę i mieć duży wyświetlacz oraz dostęp do Internetu). Nie ma znaczenia doświadczenie w branży badawczej, wiek (jednak trzeba mieć min. 16 lat), płeć, wykonywana praca lub też jej brak, zainteresowania itd. Badani w panelu online mają stanowić przekrój społeczeństwa, więc nie ma kryteriów ogólnych dotyczących rejestracji w panelu płatnych ankiet. Trzeba natomiast mieć świadomość, że respondentów do konkretnego badania wybiera się pod kątem cech demograficznych, więc nie wszyscy paneliści otrzymują zaproszenia do wszystkich badań w panelu ankiet online.

Panel ankiet online

Systemy badawcze firm zajmujących się badaniami rynku i opinii wzbogacane są o panele służące wypełnianiu płatnych ankiet. W takim panelu, który ma postać strony internetowej, użytkownicy mają dostęp do swoich profili. Po zakończeniu procesu rejestracji i zapoznawania się z regulaminem, zostaje się przekserowanym do swojego profilu. Tam należy wypełnić jak najwięcej pól związanych z naszym doświadczeniem i zainteresowaniami. To właśnie profil uczestnika panelu jest podstawą do kwalifikowania do poszczególnych ankiet. Ponadto użytkownicy mają podgląd informacji o tym, w jakich badaniach wzięli udział, jakie są dla nich aktywne, i ile punktów już zdobyli. Również na ich adres e-mail przychodzą zaproszenia do udziału w kolejnych projektach wypełniania płatnych ankiet. Zatem, jak łatwo się domyślić, panel ma bardzo prostą i przyjazną strukturę. Samo wypełnianie ankiet również jest intuicyjne, wystarczy być średnio zaawansowanym internautą, by sobie z nimi poradzić.

Interaktywny system badań

Zarabianie na ankietach z pewnością nie może stanowić głównego źródła dochodów (nigdy nie można przewidzieć ile ankiet może do nas trafić w danym miesiącu), ale są dobrym sposobem na uzupełnienie pensji. System wypełniania płatnych ankiet działa tak, że za każdą kolejną ankietę otrzymujemy punkty. Punkty te możemy zamienić na nagrody lub pieniądze, zależy to od dokładnych zasad działania danego panelu płatnych ankiet. Jednak zarabianie na ankietach to nie jedyny plus paneli ankiet online. Pod uwagę należy wziąć także możliwość rozpoczęcia swojej przygody na rynku badań od ankiet CAWI, ponieważ zdarza się, że paneliści są tak zainteresowani tą branżą, że rozpoczynają pracę w firmie badawczej. Jak widać, same plusy. Zachęcamy więc do sprawdzenia tego rozwiązania. Może wypełnianie płatnych ankiet przez Internet jest zajęciem dla Ciebie!