Elektroniczna dokumentacja medyczna z perspektywy lekarza

24 kwietnia, 2018 Posted by admin

 

Wraz z wprowadzeniem obowiązku stosowania elektronicznej dokumentacji medycznej (EDM) powstaje pytanie o to, co taki system da pracownikom zorientowanym wokół służby zdrowia. Przede wszystkim należy jednak zdać sobie sprawę, że program dla lekarzy powinien koncentrować się wokół poprawy jakości usług przez nich świadczonych, a co za tym idzie także na uporządkowaniu wykonywanych przez nich obowiązków.

Co lekarz zyska wraz z wprowadzeniem EDM?

W celu usprawnienia swoich działań, lekarz będzie miał możliwość korzystania z elektronicznych kart pacjenta, w których znajdą się takie informacje jak między innymi:

  • zrealizowane wywiady medyczne;
  • historie dotychczasowych wizyt.

Ponadto elektroniczne karty mają możliwość wprowadzania dodatkowych załączników oraz archiwizowania dokumentów, do których w każdym momencie można spojrzeć. Oprócz zebrania informacji w jednym miejscu lekarz będzie miał dostęp do kalendarza oraz korzystania z aplikacji mobilnych.

Na czym polega intuicyjny kalendarz dla lekarza?

Skupiając się na kalendarzu, należy przede wszystkim podkreślić, że umożliwia on regulowanie planu pracy z uwzględnieniem różnych przedziałów czasowych (dniowy, tygodniowy, miesięczny), a także wskazywanie godzin pracy z zaznaczeniem dni urlopu. Funkcja ta stanowi szczególną wartość dla oprogramowania dla lekarza, gdyż umożliwia:

  • porządkowanie działań;
  • zapisywanie informacji ważnych dla organizacji pracy;
  • szybkie wprowadzanie zmian i skuteczną wymianę informacji.

Co jeszcze ma do zaoferowania innowacyjny program?

Twórcy systemu zdają sobie sprawę z wyjątkowości każdej jednostki medycznej, umożliwiają personalizowanie strony konkretnego gabinetu, co umożliwia zastosowanie własnej poddomeny oraz design’u. Pozwala to na podtrzymanie indywidualnego charakteru i wyrażenie najważniejszych kwestii. Z pewnością do najmocniejszych stron programu dla lekarza można uznać:

  • jego intuicyjny wygląd, co przekłada się na łatwość obsługi systemu;
  • możliwość pełnej integracji z NFZ, eWUŚ, WFirma czy Znanylekarz.pl.

Dlaczego warto stosować specjalistyczne programy?

Podsumowując można powiedzieć, że profesjonalny program może przyczynić się do ułatwienia przeprowadzanych zadań – w szczególności, jeśli pod uwagę weźmie się kwestie związane z pracą biurową. Co więcej, wykorzystując innowacyjne rozwiązania otwierają się nowe możliwości w sprawie poprawy jakości świadczonych usług oraz wzrostu zadowolenia z wykonywanej pracy.

 

Czytaj także: Zmiany w formie prowadzenia dokumentacji medycznej przez gabinety lekarskie

 

Comments are closed.