Analizy statystyczne – statystykę przekaż ekspertom

14 sierpnia, 2019 Posted by User WP

Statystyka w każdej dziedzinie

Jeśli prowadzisz badania naukowe lub analizujesz sytuację finansową czy też ekonomiczną w Twojej firmie, zdajesz sobie sprawę, jaką rolę odgrywa statystyka. Obliczenia statystyczne są istotną częścią niemal każdych badań. Zarówno nauki społeczne, jak i medyczno-farmaceutyczne posługują się statystykami wykazując słuszność bądź podważyć jakąś tezę. Warto, aby były one na jak najwyższym poziomie, odpowiednio dopasowane do celu badań i opracowane zgodnie z obecnie panującymi wytycznymi naukowymi.

Eksperci w analizie

Eksperci ds. badań statystycznych w odpowiedni sposób opracują bazę danych do przeprowadzenia badań, dobiorą próbę badawczą jak i wykonają wielopoziomowe analizy statystyczne w szybki i rzetelny sposób, przy pomocy zaawansowanych pakietów statystycznych takich jak R oraz SPSS, dzięki którym można elastycznie dopasować się wymagań zleceniodawcy pod kątem: branż, wytycznych klienta, szczegółowych wskaźników odnoszących się do celu badań.

Statystycy i analitycy z centrum statystyki BioStat® przygotowują korekty, konsultacje szkolenia w zakresie statystyki oraz pełne analizy statystyczne opierając się na metodach tj.:

  • korelacje i regresje,
  • analizy koszykowe,
  • analizy jednoczynnikowe,
  • analizy wieloczynnikowe,
  • analizy przeżycia (szczególnie istotne dla medycyny i farmacji),
  • testy istotności,
  • rozkład statystyczny.

Działania profesjonalistów nie kończą się jednak na wykonaniu analiz. Szczegółowo opracowane dane zostają przedstawione w postaci raportu z badań. Aby informacje były zrozumiałe i klarowne przedstawiane są w postaci tabel, wykresów i boxplot’ów.

Działania rekomendowane

Powierzenie części analitycznej badań wymaga rozejrzenia się za zespołem ekspertów, który spełni oczekiwania badacza. Nie tylko wykona rzetelne analizy, ale także będzie dobrze przygotowany pod katem technicznym do analiz. Pakiety statystyczne, a nawet autorskie oprogramowania są tutaj koniecznością. System eCRF.biz.™ przygotowany we współpracy z działem IT agencji badawczej BioStat® służy nie tylko gromadzeniu i zarządzaniu danymi przygotowanymi do analiz, ale także opracowaniu dokumentacji i formularzy w badaniach przeznaczonych dla medycyny i farmacji. Duże doświadczenie badawcze w prowadzeniu projektów na polskim i międzynarodowym rynku sprawia, że zespół jest gotowy na każde wyzwanie badawcze. Daje także 12-miesięczną gwarancje na swoje analizy.

Comments are closed.