eWizyta – kiedy jest dobrym wyborem?

2 kwietnia, 2020 Posted by User WP

Gabinety lekarskie i przychodnie to świetne sposoby na wizytę u lekarza, kiedy nie czujesz się dobrze. Istnieje jeszcze jedna opcja, która może być szybsza, wygodniejsza i równie skuteczna, a z każdym dniem staje się coraz bardziej popularna: telemedycyna. Dzięki nowym innowacjom w dziedzinie usług medycznych takich pacjenci mogą korzystać z dostępu do opieki zdrowotnej bezpośrednio z własnego domu.

Oznacza to, że mogą oni pominąć „wycieczkę” do gabinetu lekarskiego, a także ewentualne opóźnienia w zatłoczonych poczekalniach wypełnionych innymi chorymi osobami. Telemedycyna jest narzędziem, które pomaga w zdalnej diagnostyce pacjentów, przy użyciu sieci telekomunikacyjnych. Ten rodzaj telemedycyny jest niezbędny dla mieszkańców wsi i innych małych miejscowości, których dostęp do opieki zdrowotnej jest ograniczony.

eWizyta to często najlepszy wybór konsultacji

Konsultacje lekarskie online to także propozycja dla na przykład rodziców dla których ułatwieniem jest fakt, że nie muszą zabierać dzieci, żeby pójść do lekarza i stracić znaczną część godzin pracy. I co równie ważne wirtualna wizyta przeprowadzona w domu zmniejsza ilość zarazków, na które narażone są dzieci, szczególnie w sezonie grypowym.

Ponadto eWizyta jest idealna w przypadku częstych problemów, które nie są nagłe lub nie wymagają stałej opieki. Kwestie takie jak przeziębienia, kaszel, wysypka, biegunka, alergie, infekcje drożdżakowe, grypa żołądka, infekcje pęcherza moczowego, infekcje górnych dróg oddechowych, drobne urazy, , infekcje zatok, bóle głowy i inne powszechne problemy mogą być łatwo rozwiązane za pomocą konsultacji online.

Naukowcy z jednego z bostońskich szpitali opublikowali badanie, które wykazało, że wizyty wirtualne mogą zastąpić wizyty w gabinecie stacjonarnym bez uszczerbku dla jakości opieki zdrowotnej. Większość pacjentów objętych badaniem stwierdziła, że nie ma różnicy w ogólnej jakości wizyty.

W rzeczywistości, wizyty te były często preferowane w porównaniu z tradycyjną wizytą osobistą w przypadku powszechnych chorób, najprawdopodobniej dlatego, że w przypadku wizyty wirtualnej 95 procent czasu spędzonego przez pacjenta jest w kontakcie z lekarzem, w porównaniu z tradycyjną wizytą, w której większość czasu poświęca się na podróże i oczekiwanie.

eWizyta – jak umówić?

Program umożliwiający eWizyty haloDoctor oferuje możliwość konsultacji lekarskich online.

W niedawnej przeszłości wiele osób prowadziło rozmowy przez Skype’a lub inne tego typu komunikatory. Konsultacja z lekarzem online w haloDoctor jest właśnie taka! Osiąga się to dzięki bezpiecznej technologii łączącej pacjenta bezpośrednio z gabinetem lekarskim online. Wszystko, czego potrzebuje pacjent, to połączenie z Internetem. Umówienie się na eWizytę na haloDoctor jest proste i intuicyjne.

Należy:

  • dokonać wyboru lekarza specjalisty (z ok. 200 lekarzy ponad 40-tu specjalizacji),
  • dopasować termin i godzinę (wielu lekarzy dostępnych jest także wieczorami lub w weekendy),
  • wybrać formę konsultacji, która zapewni nam komfort: czat, wideorozmowe lub telekonsultację,
  • opłacić wizytę przez system PayU, PayPal albo przez kartę płatniczą.

Ceny eWizyt zaczynają się już od 49 zł! Można uzyskać eReceptę i eZwolnienie!

Masz daleko do lekarza? Nie chcesz tracić czasu i pieniędzy na dojazdy tam i z powrotem? Twój stan zdrowia uniemożliwia Ci wizytę w stacjonarnym gabinecie lekarskim? eWizyta jest dla ciebie idealnym rozwiązaniem.

Comments are closed.