Informatyczny krawiec, czyli oprogramowanie szyte na miarę

15 stycznia, 2016 Posted by admin

Poszukiwanie aplikacji medycznej niejednokrotnie sprawia, że rozważamy sięgnięcie po rozwiązania opracowane specjalistycznie. Gotowe oprogramowanie nie zawsze odpowiada nam w pełni, a należy pamiętać, że opieka zdrowotna to branża niezwykle ważna społecznie, dlatego bardzo istotna jest sprawność jej funkcjonowania, którą warunkuje między innymi działające bez zarzutu oprogramowanie. Aby jednak oprogramowanie działało bez zarzutu potrzebny jest także czynnik zgodności wynikający z umiejętności pracy z danym narzędziem po stronie pracownika.

Problemy standardowych programów i aplikacji

Dostępne na rynku oprogramowanie medyczne nie jest tanie. W dodatku aby odpowiadało gustom różnych osób wprowadzono do niego wiele dodatkowych funkcji, które niekoniecznie ułatwiają pracę. Kłopotliwe jest często także kodowanie polskich znaków, które wymaga użycia klawiszy Shift czy alt, najczęściej wykorzystywanych w kombinacjach skrótów klawiszowych aktywujących którąś z tysiąca dziewięciuset pięćdziesięciu sześciu zupełnie dodatkowych umiejętności lub opcji zagranicznego programu. Taka sytuacja pogłębia frustrację pracownika, co w służbie zdrowia zwykle jest szczególnie niewskazane.

Rozwój na miarę twoich możliwości

Alternatywą jest zlecenie wykonania programów na zamówienie. Takie oprogramowanie szyte na miarę to dobra inwestycja zważywszy na możliwość uwzględnienia wszelkich potrzeb i uwag przez producenta software’u. Aplikacje bazodanowe i inne aplikacje medyczne stanowią pewne wyzwanie dla informatyków. Dobry zespół programistów z pewnością jednak jest w stanie poradzić sobie zarówno ze stworzeniem odpowiedniego oprogramowania komercyjnego, jak i z jego późniejszym utrzymaniem. Program szyty na miarę będzie się znakomicie sprawdzał w pracy różnego typu. Istnieje możliwość dokonywania zmian na bieżąco, drogą aktualizacji. Dbałość o dostarczanie najnowszej wersji realizuje się w większości dobrych firm informatycznych dzięki formule SaaS (ang. Software as a Service), której głównym założeniem jest stała współpraca między producentami oprogramowania komercyjnego a klientami.

Wsparcie techniczne

W razie wątpliwości i pytań zespół doświadczonych informatyków służy pomocą – zarówno w dziedzinie poradnictwa internetowego, opracowanych w formie ulotki informacji dotyczących korzystania z oprogramowania, ale także w dziedzinie infolinii. Umiejętność radzenia sobie z nowym oprogramowaniem z pewnością szybko stanie się powszechna wśród pracowników firmy, tym bardziej, że z doświadczeniem rośnie jakość wykonywanych programów na zamówienie.

Doświadczenie i pasja

Dlatego właśnie warto poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z historią działalności firmy, której planujemy zlecić realizację programowania na zamówienie. Dostarczyciele software’u niekoniecznie muszą być wielką, znaną wszystkim firmą – znacznie więcej dobrych zespołów informatyków prowadzi niewielki biznes, szlifując swoje umiejętności. Warto poprosić ich o referencje lub jakąś dokumentację zeszłych realizacji w zakresie oprogramowania komercyjnego w dziedzinie aplikacji medycznych. Im większym doświadczeniem w projektowaniu systemów dla medycyny mogą się pochwalić, tym większą wiarygodnością się charakteryzują. Rozwiązania stosowane przez nich dotąd z pewnością uległy licznym udoskonaleniom, a innowacyjne działania to rdzeń dobrego przedsiębiorstwa IT. Najlepsi informatycy to pasjonaci, którzy stale poszerzają zakres dostępnych rozwiązań, poszukując niedoskonałości i naprawiając je w każdej kolejnej aktualizacji. Zaufaj ich pasji.