Poradnia telemedyczna w czasach epidemii

25 marca, 2020 Posted by User WP

Telemedycyna i związane z nimi terminy odnoszą się na ogół do wymiany informacji medycznych z jednej strony do drugiej poprzez komunikację elektroniczną w celu poprawy zdrowia pacjenta. Innowacyjne zastosowania tego rodzaju technologii w świadczeniu opieki zdrowotnej stają się coraz powszechniejsze. Poradnia telemedyczna to już dziś żadna nowość a wraz z pojawieniem się wirusa wywołującego chorobę COVID-19, istnieje pilna potrzeba rozszerzenia wykorzystania technologii w celu pomocy osobom potrzebującym rutynowej opieki oraz utrzymania w domach beneficjentów szczególnie narażonych i beneficjentów z łagodnymi objawami, przy jednoczesnym utrzymaniu dostępu do potrzebnej im opieki. Ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa w społeczności, a także ograniczenie narażenia innych pacjentów i pracowników na jego działanie spowolni rozprzestrzenianie się wirusa.
 

Jak poradnia telemedyczna może pomóc w czasie epidemii?

Beneficjenci poradni telemedycznych mogą otrzymać określony zestaw usług medycznych poprzez internet , w tym wizyty diagnostyczne czy poradnictwo w zakresie zdrowia fizycznego jak i psychicznego. Pomoże to zapewnić beneficjentom, którzy są w grupie podwyższonego ryzyka dla COVID-19, możliwość wizyt u lekarza z ich domu, bez konieczności udawania się do gabinetu lekarskiego lub szpitala, który naraża siebie i innych na ryzyko.
 

Poradnia telemedyczna –jak korzystać?

Jeżeli chcesz skorzystać z usług poradni telemedycznej haloDoctor.pl to jest to bardzo proste . Wystarczy:

  • wybrać specjalistę, z którym chcesz się skonsultować,
  • dopasować odpowiedni termin i godzinę (niektórzy lekarze są dostępni online od zaraz),
  • wybrać formę konsultacji, która Ci odpowiada: czat, wideorozmowę lub telekonsultację,
  • opłacić wizytę przez system PayU, PayPal albo przez kartę płatniczą.

 

Poradnia telemedyczna dla kogo?

Dla każdego, zwłaszcza w czasach zagrożenia zarażenia koronawirusem wywołującym chorobę COVID-19. Dlaczego? Bo można skorzystać z konsultacji medycznych nie wychodząc z domu! W chwili obecnej poradnia telemedyczna haloDoctor.pl oferuje możliwość wyboru odpowiedniego specjalisty z 182 lekarzy a ich liczba stale rośnie! Jeszcze dziś wejdź na stronę i zapoznaj się z ofertą!

Comments are closed.