Program dla psychiatry – planuj przejrzysty harmonogram wizyt

9 sierpnia, 2019 Posted by User WP

Łatwe i szybkie planowanie wizyt pacjentów jest dużą zaletą Elektronicznej Dokumentacji Medycznej. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii i współpracy z zespołem IT program dla psychiatry Medfile® spełnia specjalistyczne wymagania potrzebne w pracy lekarzy psychiatrów, psychoterapeutów, psychologów oraz dużych placówek medycznych świadczących usługi na rzecz osób z zaburzeniami zdrowia psychicznego.
Przejrzysty harmonogram i szybki dostęp do historii wizyt

Główna zaleta, jaką posiada program dla psychiatry, to wspomniany przejrzysty harmonogram wizyt. Dzięki niemu można ustalać wizyty pacjentów nawet z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem (zarówno w rejestracji online pacjentów, jak i w rejestracji ustalanej przez pracowników placówki). Kolejnym walorem programu dla psychiatry jest  możliwość ustalenia w harmonogramie wizyt grupowych czy też powtarzalnych. Tego rodzaju opcje są przydatne w wypadku terapii pacjentów wymagających serii spotkań ze specjalistą oraz terapii wielu osób jednocześnie, takich jak:

  • meetingi,
  • terapie rodzinne,
  • terapie małżeństw.

Przydatnym rozwiązaniem, jakie nosi ze sobą program dla psychiatry jest możliwość wystawiania e-Recept i e-Zwolnień. Szybkie wystawianie i przesyłanie dokumentów medycznych do odpowiednich instytucji (miejsca pracy, ZUS) sprawia, że pacjenci nie mają problemów z szybkim dostarczeniem koniecznych dokumentów do pracodawcy. Program pozwala także na wystawienie również recept typu Rpw.

Natychmiastowy dostęp do historii wizyt, jest kolejnym atutem programu dla psychiatry Medfile®. Specjalista może natychmiast prześledzić historię choroby pacjenta, np.: swoje zapiski dotyczące jego zachowań podczas wcześniejszych wizyt, uwagi dotyczące brania leków, postępy w terapii. Ponadto Medfile® EDM posiada dodatkowe funkcje, które zostaną w pełni wykorzystane, w każdym gabinecie i dużej placówce świadczącej usługi medyczne. Są to:

  • magazyn leków i materiałów medycznych,
  • inteligentne bazy leków (sugestywne podpowiedzi podczas wypisywania recept),
  • kody ICD-10, ICD-9,
  • możliwość wystawiania rachunków i faktur oraz połączenie z drukarką Novitus,
  • tworzenie księgi pacjentów,
  • system integracji z WFirma,
  • powiadomienia do pacjentów o zbliżającej się wizycie.

Pełna mobilność i korzystne rozwiązania

Program dla psychiatry Medfile® jest w pełni funkcjonalny z każdego urządzenia mobilnego. Dzięki rozwiązaniu opartym o pracę w chmurze danych, oprogramowanie pozwala uzyskiwać dostęp do danych, pod warunkiem dostępu do Internetu i zaktualizowanej przeglądarki internetowej. Taka metoda umożliwia ograniczenie kosztów wydawanych na coraz nowszy sprzęt komputerowy przeznaczany do obsługi programów z licencją na konkretne urządzenie w placówce medycznej lub gabinecie. Medfile® jest przypisany konkretnemu użytkownikowi – specjaliście, recepcjoniście, administratorowi, niezależnie od tego z ilu komputerów będzie korzystał.

Comments are closed.