Zalety e-konsultacji medycznych

25 maja, 2020 Posted by User WP

Rozwój telemedycyny sprawił, że spotkanie z lekarzem online jest dziś łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Wystarczy usiąść wygodnie przed ekranem komputera, wybrać specjalistę z którym chce się odbyć e-konsultację i czekać na umówioną godzinę. Jakie jeszcze poza wygodą są zalety tego rozwiązania?

Dostęp do opieki specjalistycznej

 

Poprzez platformę haloDoctor.pl działa ponad 300 lekarzy aż 40 różnych specjalizacji, od kardiologów, przez psychologów, aż po diabetologów. Pacjent może więc wybrać e-konsultację z niemalże każdym fachowcem, niezależnie od problemu zdrowotnego, którego akurat doświadcza. Takie rozwiązanie jest szczególnie wygodne dla osób mieszkających poza metropoliami, mających znacznie utrudniony dostęp do specjalistycznej opieki lekarskiej.

 

Możliwość wygodnego skonsultowania wyników badań

 

Okresowe badania diagnostyczne są niezbędne, aby skontrolować swój stan zdrowia. Na szczęście z wynikami wcale nie trzeba udawać się osobiście do gabinetu lekarskiego, można bowiem przesłać je również podczas e-konsultacji medycznej. Służy do tego okno czatu, za pomocą którego dostarczane są one do wybranego lekarza online, który dodatkowo dzięki przeprowadzonej z pacjentem rozmowie, będzie mógł wydać odpowiednie zalecenia. E-konsultacja sprawdzi się też wtedy, gdy pacjent potrzebuje drugiej opinii lekarskiej, zwłaszcza specjalistycznej. Jest to często niezbędne przy takich badaniach jak RTG, EKG oraz cytologia.

 

Łatwe otrzymywanie recept i zwolnień od lekarzy

 

Nie masz czasu lub czujesz się zbyt źle, aby osobiście stawić się w gabinecie lekarza? Tutaj również sprawdzi się e-konsultacja medyczna, dzięki której pacjenci nie tylko mogą omówić z medykiem swój problem, ale również poprosić o wypisanie e-recepty i zwolnienia lekarskiego. W przypadku tego ostatniego oczywiście to specjalista oceni, czy w danej sytuacji rzeczywiście będzie to adekwatne.

 

Pomoc w weekendy i dni wolne

 

Ogromną zaletą e-konsultacji medycznych jest też to, że pacjenci mogą uzyskać pomoc w każdy dzień tygodnia, również w weekendy i święta. Oczywiście nie wszyscy specjaliści oferują wtedy swoje porady, zazwyczaj jednak można z łatwością znaleźć lekarza online, który akurat wtedy dostępny jest dla potrzebujących wsparcia pacjentów.

 

Jak doskonale widać e-konsultacje medyczne mają wiele zalet. Każdego miesiąca przekonuje się o nich ponad 200 tys. pacjentów, którzy korzystają z platformy haloDoctor.pl. Od początku jej działania lekarze online wypisali za jej pośrednictwem ponad 100 tys. recept, nie ulega więc wątpliwości, że telemedycyna zyskuje coraz większe zaufanie wśród Polaków. Skorzystaj z jej atutów i ty.

Comments are closed.